Про розмитнення авто

Поїздка за кордон

Найшвидший спосіб перетнути кордон з Польшею – рейсовий автобус. Мій автобус до Перемишля виїзджав прямо з залізничного вокзалу Львова та коштував 105 грн. Перетин кордону на автобусі зайняв близько 2х годин.

Приїхавши на майданчик, зустрівся з продавцем, ще раз оглянув авто та дав згоду на оформлення всіх документів. Купча (фактура), бріф (тех паспорт), EX-1 – експортна декларація, сертифікат походження – усе це має бути на руках для виїзду з Польші та розмитнення авто. У моєму випадку, оформлення EX-1 та сертифікату повністю взяв на себе дилер, їх оформлення коштує 75 євро або  2250 грн.  Всі документи були у мене через 4 години.

Отримання ПДГ

Тепер, отримавши всі документи на руки, відправив брокеру фактуру та бріф для підрахунку точної суми розмитнення. Отримавши від брокера суму та реквізити, скинув дані дружині для проведення оплати в банку. Квитанцію про оплату в банку передав брокеру. Тепер брокер мав все необхідне для оформлення ПДГ. Через 10 хвилин отримав свій ПДГ номер. Після вирішення всіх питань вирушив на кордон.

343873661_w640_h640_tbo_1

Проходження кордону 

Кордон проходив на пункті Шегині – Медика. Зайнявши крайній правий ряд тобто “червоний” коридор, разом з фурами (TIR) став очікувати своєї черги. Розмір черги залежить від дня тижня та фарту. За моєю нформацією , у п’ятницю і суботу завжди черги найбільші, вівторок, середа – найменші. Я був на кордоні у п’ятницю. Прохід польського та українського кордону зайняв 10 годин, з них 7 – очікування у черзі. Варто набратися терплячості, атмосфера на кордоні напружена.

Прохід польського кордону пройшов без особливих проблем. З поляками розмовляв українською мовою, вони майже розуміли . Український кордон також пройшов без проблем, дякуючи Богу та оформленій заздалегідь ПДГ.

Сертифікат відповідності

Сертифікат відповідності необхідний для постановки на облік авто в сервісному центрі. Центри сертифікації – це державні установи, який є всього 6 по Україні. У Києві, Запоріжжі та Львові. Також, підказали, що сертифікати роблять у Житомирі. На скільки я зрозумів, Житомирський центр не входить в офіційний список, але робить сертифікацію по замовленню від одного з київських центрів. Мій шлях додому був через Житомир, тому, домовившись про можливість сертифікації, звернувся до них. Процедура не довга та закоштувала 2200 грн. Сам сертифікат виготовляють у Києві та відправляють Новою Поштою замовнику.

Локальна митниця

Після в’їзду в Україну є 10 днів на те, щоб пройти локальний митний термінал. Перед тим, необхідно пройти експертну оцінку вартості. Як я вже писав, це на себе взяв брокер. Після отримання сертифікату, загнав машину на митний термінал, та віддав процедуру оформлення “під ключ” брокеру. Ввечері вже мав повністю розмитнений автомобіль та всі документи для постановки на облік.

Постановка на облік у сервісному центрі

Після проходження терміналу, є 10 днів на те, щоб стати на облік. Зараз багато СЦ обладнані камерами, отож можна прослідкувати коли найменші черги. Процедура не важка: написання заяви, оплата зборів (сюди входить оплата 3-5% від вартості авто в Пенсійний Фонд). Огляд експерта криміналіста, отримання номерів.

Питання та відповіді

Що привіз?

Renault Scenic 2012, 1.5 Diesel, 146 т. км, Франція

Скільки вдалося зекономити?
– по старим акцизним ставкам, за розмитнення мого авто довелося б заплатити 4540 Євро, по новим стакам – 2265. Економія більше 2200 Євро.
Чи варто їхати зараз за вживаними авто в Європу? 
– так, однозначно. Економія суттєва, є багато нюансів та питань до вивчення, але все реально та досяжно.
Як відбувався розрахунок за авто?
– на місці, готівкою, у євро.
У кого, телефон, адреса, контакти?
– Усю контактну інформацію центрів, магазинів, дилерів та брокерів, з якими довелося мати справу, охоче повідомлю у особисті повідомлення.
Чи обов’язковий сертифікат походження?
– Наскільки зараз можу бачити – він вже ніде не вимагається, нещодавно прийшло офіційне роз’яснення митниці ДФС, з якої випливає, що уся необхідна інформація міститься у VIN-коді транспортних засобів. https://www.facebook.com/tranzyt30/posts/546093815599722
Яку суму мінімально треба мати для пригону та оформлення авто під новий закон?
– приблизно  ~9-10т. $

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *